®
1 2 3 4
 
  • loadbalance

loadbalancer

 

dolpwayfirewall

 

dolpway Firewall Özellikleri

 

FIREWALL: Cihaz ile internet çıkışı ve internetten geliş ile ilgili tüm izinler ayarlanabilir. VPN : dışarıdan (mesela evden internete başlanarak) iç networke şifeli bir network kanalı ile ulaşılabilir.

 

IM FILTERING: Messenger gibi mesajlaşma uygulamaları belli kullanıcılar için izin verilebilir veya yasaklanabilir.

 

P2P FILTERING: Kullanıcılar arası veri alışverişini sağlayan, trafiği boğan ve zararlı içeriklerin de yayılmasına neden olan P2P uygulamalarını (Kazaa, Skype, bitTorrent, eDonkey, Gnutella vb.) kişi bazlı kısıtlayabilir veya komple engelleyebilir.

 

TRAFFIC SHAPING: işle ilgili uygulamalara ağda öncelik verilerek, Messenger gibi çok gerekli olmayan uygulamalara düşük bant genişliği ayrılabilir. Antivirus: Gelen ve giden mail eklentilerini, tüm ftp ve http trafiğini (web tabanlı mailler dahil) web performansını düşürmeden tarar. Antivirus getaway gelen virus ve wormları networke girmeden önce kestiğinden zarar verebilecek durumları önceden önlemiş olur. Dolpwayin dünya çapındaki antivirus ekibi çıkan virusleri en hızlı şekilde takip eder ve müşterilerine gerçek zamanlı update imkanı sunar. Bu sayede belirli zaman peryotları ile değil virus çıktığı anda update yapılmış olur.

 

Firewall:Güçlü içerik denetleme firewallu belgelenmiş, maximum performanslı ve ölçülebilir bir ürün sunar. Policy bazlı kural yazma ile tek bir kuralda birçok kontrol saglar. Tek bir kuralda kaynağı, hedefi ve kullandğı servisi belirtilmiş paket nat, traffic shaping, loglama Autentication (Active directory, local, lap, radius) ve protection profile uygulanabilir. Protection profile sayesinde kurala uyan paketlere antivirüs taraması, antispam taraması, wel fitering, ips/ids ve im/p2p kontrolu yapılabilir.

 

Intrusion Detection:Uyarı tabanlı 1300 den fazla bilinen saldırı barındıran özelleştirilebilir veritabana sahiptir.dolpway host tabanlı antivirus programlarından kaçan saldırıları durdurur. Antivirus güncellemelerinde olduğu gibi saldırı imzaları güncellemeleri de dolpway update network ile gerçekleştirilir. Bu sayede yeni saldırı çıkar çıkmaz update yapılır güncellem süresinin dolması beklenmez.

 

VPN:Günümüzün en populer ve güvenli VPN türlerini destekler. Ipsec, PPTP, L2TP,Open Vpn, based ve SSL VPN esnek bir şekilde yapılmaktadır. VPN ’i 2 lokasyonumuz arasında yapabildiğimiz gibi dışardan dial-up kullanıcılarıda güvenli bir şekilde VPN yapabilmektedir. Gelen VPN paketlerin protection profile uygulama bildiğinden, ips, antivirus, proxy serverlarımızı kullanacak olanlar için url fintering gibi denetlemeler uygulanarak tam koruma sağlanmış olunur.

 

AntiSpam:Blaclist website ve domain tabanlı, kelime taraması (her kullanıcı için ayrı configure edilebilirlik) ve dinamik puanlama sistemi ile güçlü ve doğru sonuç alınmaktadır.

 

Traffic Shaping:Traffic Shaping ile network trafiği, paket sınıfı, kuyruk disiplini vs kriterlere göre kısıtlama yapılabilir. Böylece kendi iş önceliğimize göre trafiği şekillendirebiliriz. Ftp ve web hızını düşürüp SQL bağlantılarının performansı garanti altına alınabilir. Bunu policy bazlı yapabildiğimizden ZAMAN ve kişi bazında düzenleme yapılabilir.

 

Web Filtering:15 milyondan fazla domain ve milyarlarca web sayfası ile url filitrelemek tam bir kontrol sağlar. 56 kategoride filitreleme imkanı sunmaktadır. Ayrıca kelime ve blac-list oluşturma imkanımızla da filitreleme yapılabilir. Hight Availability:Birden fazla cihaz bir arada çalıştırılarak hem yük paylaşımı hem yedekleme sağlanabilmektedir. Bir cihazın devre dışı kalması durumda diğer cihaz 3 sn gibi bir sürede Hiçbir oturumu kaybetmeden devreye girmektedir.

 

IM/p2p:Chat araçlarının en populerleri olan aim, icq, msn ve yahoo paylaşım proğramlarında bitTorrent, eDonkey, gnutella, kazaa, skype, winNY proğramlarının logon, file transfer (dosya boyutu belirtilebilir) blok audio kontrolleri yapılabilmektedir. Ayrıca standart portlar dışında çalışan benzer proğramlar da kontrol edilebilir. Bu proğramlar aracılığı ile gelen paketler protection da belirtilen virus vb. taramalardan geçirilebilir. Yasaklanan proğramları kullanan kullanıcıların listesi gelmektedir. Bu listeden istenilen kullanıcılara izin verilebilir. Bunun terside geçerlidir